Spotkanie po latach i towarzysząca mu moc wzruszeń – taka atmosfera panowała w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie 8 lutego br. podczas uroczystości wręczenia dyplomów oraz pamiątkowych grafik z okazji 50-lecia uzyskania dyplomu uczelni medycznej (roczniki 1972 oraz 1973).

Tego dnia na spotkanie do Domu Lekarza – siedziby Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie przybyli lekarze i lekarze dentyści, którzy 50 lat temu ukończyli studia – tym samym rozpoczynając swoją życiową misję, jaką niewątpliwie stanowi wykonywanie tych zawodów. Z okazji tego wielce godnego jubileuszu nasza Izba złożyła obecnym serdeczne gratulacje i życzenia codziennej satysfakcji z przebytej drogi zawodowej, radości z sukcesów wdzięcznych wychowanków – kontynuatorów ich myśli lekarskiej oraz przede wszystkim dużo zdrowia i szczęścia w życiu osobistym. Zacni goście otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz grafiki wykonane specjalnie na tę okoliczność.

Spotkanie zakończył recital duetu Echo Serca, złożonego z lekarzy – członków Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie lek. Anny Śleszyńskiej-Górny oraz lek. Piotra Maksimiuka. Uroczystość ta była dla większości przybyłych okazją do spotkania po latach Koleżanek i Kolegów z uczelnianej ławy, co poskutkowało żywymi dyskusjami, które ciągnęły się w kuluarach jeszcze długi czas po zakończeniu oficjalnej części jubileuszu.

Przeczytaj również

3 października 2023
Program wsparcia psychologicznego kadry medycznej

"Program wsparcia psychologicznego kadry medycznej" uruchomiony został przez Ministerstwo Zdrowia, a finansowany przez Unię Europejską

27 września 2023
Wsparcie dla lekarzy i lekarzy dentystów dot. nienależnej refundacji

W ostatnich miesiącach samorząd lekarski podjął szereg działań w sprawie niesłusznie ukaranych lekarzy, którzy zdaniem NFZ niezgodnie ze wskazaniami refundacyjnymi przepisywali preparat mlekozastępczy przeznaczony dla niemowląt.

19 września 2023
Całodobowa opieka prawna dla członków WMIL w Olsztynie!

Przypominamy, że od 1 stycznia 2023 roku wszyscy Członkowie Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie mają dostęp do Centrum Asysty Prawnej w Inter Polska. Realizowane jest ono przez firmę Lex Secure i zapewnia bezpłatną całodobową opiekę prawną dla Lekarzy i Lekarzy Dentystów WMIL.