Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy

W 2021 r. obchodzimy 100-lecie powstania Izb Lekarskich w Polsce. Ustawą z dnia 2 grudnia 1921 r. o ustroju i zakresie działania Izb Lekarskich Sejm Rzeczypospolitej Polskiej powołał Samorząd Lekarski.

Co prawda nasza Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska powstała znacznie później, bo 32 lata temu, to jednak okrągły jubileusz zobowiązuje.

Ośrodek Historii Warmińsko-Mazurskiej Medycyny proponuje szczególną formę nawiązania do tego jubileuszu „100 wspomnień na 100-lecie Izb Lekarskich”Zachęcamy do spisania wspomnień i lekarskich opowieści.

W pamięci pozostają niezapomniane dyżury, wydarzenia, pacjenci, o których życie walczyliśmy, urywki z naszej codziennej pracy. Czy to będą zdarzenia trudne, wręcz dramatyczne, czy też humorystyczne lub wyjątkowe — wszystkie wpisują się w naszą osobistą historię. Historię naszych miejsc pracy i historię Warmińsko-Mazurskiej Medycyny. Dołóżmy do niej swoją cegiełkę!

W związku z czym zapraszamy Państwa do podzielenia się swoimi wspomnieniami. Tematyka wspomnień niech będzie dowolna, byle związana była z naszą profesją. Nie limitujemy objętości, każde wspomnienie jest mile widziane: zarówno krótsze, jak i dłuższe zostanie przyjęte i zaprezentowane w „Biuletynie Lekarskim”.

Na Państwa wspomnienia czekamy do 1 września 2021 r.

Można je dostarczyć do Ośrodka Historii Warmińsko-Mazurskiej Medycyny przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Lekarskiej.

Przewodniczący Ośrodka Historii Warmińsko-Mazurskiej Medycyny
Dr n. med. Jan Zygmunt Trusewicz

Przeczytaj również

3 października 2023
Program wsparcia psychologicznego kadry medycznej

"Program wsparcia psychologicznego kadry medycznej" uruchomiony został przez Ministerstwo Zdrowia, a finansowany przez Unię Europejską

27 września 2023
Wsparcie dla lekarzy i lekarzy dentystów dot. nienależnej refundacji

W ostatnich miesiącach samorząd lekarski podjął szereg działań w sprawie niesłusznie ukaranych lekarzy, którzy zdaniem NFZ niezgodnie ze wskazaniami refundacyjnymi przepisywali preparat mlekozastępczy przeznaczony dla niemowląt.

19 września 2023
Całodobowa opieka prawna dla członków WMIL w Olsztynie!

Przypominamy, że od 1 stycznia 2023 roku wszyscy Członkowie Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie mają dostęp do Centrum Asysty Prawnej w Inter Polska. Realizowane jest ono przez firmę Lex Secure i zapewnia bezpłatną całodobową opiekę prawną dla Lekarzy i Lekarzy Dentystów WMIL.