Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy

W 2021 r. obchodzimy 100-lecie powstania Izb Lekarskich w Polsce. Ustawą z dnia 2 grudnia 1921 r. o ustroju i zakresie działania Izb Lekarskich Sejm Rzeczypospolitej Polskiej powołał Samorząd Lekarski.

Co prawda nasza Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska powstała znacznie później, bo 32 lata temu, to jednak okrągły jubileusz zobowiązuje.

Ośrodek Historii Warmińsko-Mazurskiej Medycyny proponuje szczególną formę nawiązania do tego jubileuszu „100 wspomnień na 100-lecie Izb Lekarskich”Zachęcamy do spisania wspomnień i lekarskich opowieści.

W pamięci pozostają niezapomniane dyżury, wydarzenia, pacjenci, o których życie walczyliśmy, urywki z naszej codziennej pracy. Czy to będą zdarzenia trudne, wręcz dramatyczne, czy też humorystyczne lub wyjątkowe — wszystkie wpisują się w naszą osobistą historię. Historię naszych miejsc pracy i historię Warmińsko-Mazurskiej Medycyny. Dołóżmy do niej swoją cegiełkę!

W związku z czym zapraszamy Państwa do podzielenia się swoimi wspomnieniami. Tematyka wspomnień niech będzie dowolna, byle związana była z naszą profesją. Nie limitujemy objętości, każde wspomnienie jest mile widziane: zarówno krótsze, jak i dłuższe zostanie przyjęte i zaprezentowane w „Biuletynie Lekarskim”.

Na Państwa wspomnienia czekamy do 1 września 2021 r.

Można je dostarczyć do Ośrodka Historii Warmińsko-Mazurskiej Medycyny przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Lekarskiej.

Przewodniczący Ośrodka Historii Warmińsko-Mazurskiej Medycyny
Dr n. med. Jan Zygmunt Trusewicz

Przeczytaj również

31 marca 2023
Światowy Zjazd Lekarzy Polskich & Kongres Polonii Medycznej

Ogłaszamy, że kolejny Światowy Zjazd Lekarzy Polskich połączony z Kongresem Polonii Medycznej odbędzie się w Olsztynie w dniach 1-4 czerwca 2023 r.!

 • Konkursy
 • 31 marca 2023
  XIV Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Prozatorski pn. "Puls Słowa"

  Uprzejmie informujemy, iż Komisja Kultury ORL w Warszawie organizuje XIV Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Prozatorski pn. "Puls Słowa".

 • Organizacyjne
 • 21 marca 2023
  III Międzynarodowa Konferencja Geriatryczno-Internistyczna „Senectus"

  Uprzejmie informujemy, iż Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska w Olsztynie po raz kolejny objęła patronatem trzecią już Międzynarodową Konferencję Geriatryczno-Internistyczną „Senectus”, która odbędzie się w dniach 19-20.05.2023 r. w Centrum Symulacji Medycznej w Olsztynie oraz online.