11 kwietnia br. w Centrum Symulacji Medycznej odbyło się uroczyste otwarcie Ośrodka Radiochirurgii Mózgu, Głowy i Szyi przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. W Wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Prezydium ORL Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie: Prezes – Kol. Anna Lella, Wiceprezes – Kol. Jadwiga Snarska oraz Sekretarz – Kol. Piotr Kocbach.

Szpital Uniwersytecki w Olsztynie, we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie jest pierwszym ośrodkiem w Polsce i Europie Wschodniej oferującym całkowicie nieinwazyjne leczenie guzów mózgu przy użyciu platformy ZAP-X® Gyroscopic Radiosurgery®
W przeciwieństwie do tradycyjnych operacji, zabiegi nie wymagają nacięć i są bezbolesne. W większości przypadków pacjenci natychmiast wracają do normalnego funkcjonowania.

Posiadanie tak innowacyjnego urządzenia to niebywały powód do dumy dla całego naszego regionu!

Relacja z Otwarcia Ośrodka Radiochirurgii Mózgu, Głowy i Szyi na stronie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: 👉 KLIK! 👈

Przeczytaj również

Zabawa Choinkowa dla Dzieci i Wnucząt Członków Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie

Jesień w pełni! Coraz chłodniejsze dni przypominają nam, że wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią – magiczny czas Bożego Narodzenia. Z tej okazji Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska w Olsztynie przygotowuje coś wyjątkowego dla Was i Waszych rodzin – wydarzenie, które z pewnością rozgrzeje serca małych i dużych!

Nadchodzące wydarzenia naukowe i szkoleniowe

Przed nami miesiące pełne inspirujących konferencji, szkoleń i nowych doświadczeń.

50 % dofinansowania do pakietów sportowych Medicover

Rozgrzej jesień ruchem! Nie daj się jesiennej chandrze – postaw na aktywność! Ćwicz, gdzie chcesz i kiedy chcesz – my pokrywamy aż 50% kosztów!