Światowy Zjazd Lekarzy Polskich w Olsztynie

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

termin XI Kongresu Polonii Medycznej/IV Światowego  Zjazdu Lekarzy Polskich (1- 4 czerwca 2023 r.) jest już coraz bliżej.

Zachęcamy do regularnego odwiedzania oficjalnej strony wydarzenia, sukcesywnie uzupełnianej o kolejne informacje: https://swiatowyzjazdlekarzypolskich.org . Można tam zapoznać się Programem Naukowym, opisującym szczegółowo zapowiedziane wcześniej sesje tematyczne.

Wszystkich, którzy nie podjęli jeszcze decyzji o przyjeździe do Olsztyna, serdecznie zapraszamy do jak szybszego zarejestrowania się.  Dla uczestników ze Wschodu (kraje spoza UE) jest realizowane wsparcie poprzez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. (*)

Spotkamy się w dniach 1-4 czerwca 2023 r. w Olsztynie, pięknej stolicy Warmii i Mazur. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń zawodowych lekarzy pracujących w kraju z  rodakami z całego świata. Na kongresy przyjeżdżają lekarze identyfikujący się z kulturą i językiem polskim rozproszeni na wszystkich kontynentach.

Komitetu Naukowego Zjazdu  w ciągu kilku dni obrad zaplanował podjęcie dyskusji wokół najbardziej aktualnych problemów – zgodnie z motywem przewodnim naszego Zjazdu – Wyzwania Współczesnej Medycyny.  Z referatami wystąpią zaproszone osoby ze środowiska akademickiego, które są nie tylko autorytetami w kraju i zagranicą, ale zajmują się kluczowymi i przełomowymi zagadnieniami, które w istotny sposób zmieniły możliwości leczenia najcięższych chorób w praktyce klinicznej na całym świecie. Nie zabraknie paneli dyskusyjnych, warsztatów i innych sesji, jak historyczna, prawo i medycyna.

Serdecznie zapraszamy!

Z pozdrowieniami,

Anna Lella  – Prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie; Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego IV Światowego Zjazdu Lekarzy Polskich oraz XI Kongresu Polonii Medycznej

Sergiusz Nawrocki – Prorektor Collegium Medicum UWM; Przewodniczący Komitetu Naukowego IV Światowego Zjazdu Lekarzy Polskich oraz XI Kongresu Polonii Medycznej

Zapraszamy na stronę Wydarzenia: https://swiatowyzjazdlekarzypolskich.org/ 

*Informujemy, że możliwe jest dofinansowanie kosztu udziału w XI Kongresie Polonii Medycznej dla uczestników ze Wschodu (kraje spoza UE ). Wsparcie realizowane jest poprzez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Decyzje co do dofinansowania udziału w wydarzeniu oraz jego wysokości (dofinansowanie częściowe lub całościowe) podejmowane będą indywidualnie na podstawie zgłoszeń poprzez formularz rekrutacyjny: https://docs.google.com/forms/d/13pKOESGGakV_7segV8GQLfVVuXNMObv8TW7VORJ28iA/edit  Proces kwalifikowania uczestników zostanie rozpoczęty w marcu 2023r.

Przeczytaj również

27 listopada 2023
Koncert Świąteczny chóru Medici pro Musica

Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska w Olsztynie serdecznie zaprasza na KONCERT ŚWIĄTECZNY Olsztyńskiego Chóru Lekarzy Medici pro Musica oraz Grupy smyczkowej ABSOLWENT pod tytułem „Śpieszcie do Betlejem zaśpiewać Panu”, który odbędzie się 17 grudnia 2023 r. (niedziela), o godz. 18:00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie, przy ul. Kościuszki 39.

24 listopada 2023
„Współczesna medycyna Warmii i Mazur”, 9-11 lutego 2024 r.

Warmińsko-Mazurskiej Izba Lekarska w Olsztynie serdecznie zaprasza na kolejne Warsztaty Interdyscyplinarne pt. „Współczesna medycyna Warmii i Mazur”, które odbędą się w dniach 9-11 lutego 2024 r. w Hotelu Robert’s Port (Stare Sady k. Mikołajek).

17 listopada 2023
50 % dofinansowania do pakietów sportowych Medicover

Kontynuując inicjatywę aktywności sportowej lekarzy i lekarzy dentystów, z przyjemnością informujemy, iż już od grudnia 2023 roku, wszyscy członkowie WMIL będą mogli skorzystać z propozycji zakupu pakietów sportowych Medicover Sport w niezwykle atrakcyjnych cenach - z naszym dofinansowaniem w wysokości 50%!