Film jest kluczowym elementem kampanii społecznej samorządu. Został wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego („Bogowie”), a zagrali w nim Tomasz Kot i Katarzyna Dąbrowska. Został stworzony w nawiązaniu do wcześniej podejmowanych przez samorząd lekarski działań dot. no fault.

Koordynatorką realizacji spotu jest Rzecznik Prasowa Naczelnej Izby Lekarskiej – Renata Jeziółkowska. „Nasze działania wybrzmią najmocniej, gdy połączymy wszelkie dostępne narzędzia komunikacji.” – mówi. Dlatego też zaprasza do współpracy wszystkich rzeczników okręgowych izb i osoby odpowiedzialne za kontakt z mediami.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia konferencji prasowej z udziałem aktorów, reżysera i Prezesa NRL: YouTube

Sam film dostępny tutaj: YouTube

Przeczytaj również

3 października 2023
Program wsparcia psychologicznego kadry medycznej

"Program wsparcia psychologicznego kadry medycznej" uruchomiony został przez Ministerstwo Zdrowia, a finansowany przez Unię Europejską

27 września 2023
Wsparcie dla lekarzy i lekarzy dentystów dot. nienależnej refundacji

W ostatnich miesiącach samorząd lekarski podjął szereg działań w sprawie niesłusznie ukaranych lekarzy, którzy zdaniem NFZ niezgodnie ze wskazaniami refundacyjnymi przepisywali preparat mlekozastępczy przeznaczony dla niemowląt.

19 września 2023
Całodobowa opieka prawna dla członków WMIL w Olsztynie!

Przypominamy, że od 1 stycznia 2023 roku wszyscy Członkowie Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie mają dostęp do Centrum Asysty Prawnej w Inter Polska. Realizowane jest ono przez firmę Lex Secure i zapewnia bezpłatną całodobową opiekę prawną dla Lekarzy i Lekarzy Dentystów WMIL.