
4 stycznia 2024 r., o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbył się wyczekiwany przez wszystkich Koncert „Na dobry początek”, w którym wystąpili następujący muzycy:
– Maksym Dondalski – dyrygent
– Joanna Nawrot – sopran
– Paweł Skałuba – tenor
w pięknej muzycznej oprawie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
W programie pojawiły się najpiękniejsze arie z oper i operetek, m.in.:
– Johann Strauss/syn – Uwertura do operetki Zemsta nietoperza;
– Franz Lehár – Aria Giuditty Meine Lippen z operetki Giuditta;
– Imre Kálmán – Uwertura do operetki Hrabina Marica;
– Imre Kalman – Czardasz Silvy z operetki Księżniczka Czardasza;
– Jacques Offenbach – Aria Pericholi Aria ze śmiechem z operetki La Perichola;
– Jacques Offenbach – Barkarola z I aktu opery Opowieści Hoffmanna.
Przeczytaj również
Prezentujemy ofertę wydarzeń na najbliższe tygodnie, organizowanych lub wspieranych przez Warmińsko-Mazurską Izbę Lekarską w Olsztynie.
11 kwietnia br. w Centrum Symulacji Medycznej odbyło się uroczyste otwarcie Ośrodka Radiochirurgii Mózgu, Głowy i Szyi przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. Szpital Uniwersytecki w Olsztynie, we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie jest pierwszym ośrodkiem w Polsce i Europie Wschodniej oferującym całkowicie nieinwazyjne leczenie guzów mózgu przy użyciu platformy ZAP-X® Gyroscopic Radiosurgery®