Za nami XXXII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lekarzy, które odbyły się w dniach 1-3 września br. Jak co roku, to organizowane przez Warmińsko-Mazurską Izbę Lekarską w Olsztynie wydarzenie cieszyło się niezwykłą popularnością.

Tym razem do rywalizacji na wodzie przystąpiło aż 29 załóg, w tym aż 8 z naszej izby. Funkcję komandora Regat pełnił członek WMIL – lek. Piotr Szmyt. Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Wojskowej Izby Lekarskiej, drugie – Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu, a trzecie – Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach.

Ku zadowoleniu uczestników, całe regaty upłynęły pod znakiem słonecznej pogody. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili m.in. Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej – lek. Łukasz Jankowski, jak też Prorektor ds. Collegium Medicum UWM – prof. dr hab. n. med. Sergiusz Nawrocki. Wzięli oni udział w żeglarskich wyścigach. Dodatkowo, na ceremonii otwarcia gościł Starosta Powiatu Piskiego – Pan Andrzej Waldemar Nowicki.

Tradycyjnie już żeglarskie zmagania odbyły się na jeziorze Roś. Pierwszego dnia miały miejsce 3 wyścigi, którym towarzyszył silny wiatr – dodający charakteru całym zmaganiom. Kolejny dzień zaowocował słabszą już bryzą, przy której rozegrano 4 wyścigi. Ostatni dzień Regat natomiast zwyczajowo już należał do biegu memoriałowego – ku uczczeniu pamięci lek. Władysława Lipeckiego, który był pomysłodawcą, założycielem i wieloletnim komandorem.

Uczestnicy ścigali się na jachtach kabinowych Delphia 21. Zgodnie z regulaminem imprezy, ster każdego z nich należał do lekarza / lekarza dentysty. Wyjątkiem były dwie żaglówki, na których zasiadły załogi reprezentujące: zaprzyjaźnioną z WMIL Warmińsko-Mazurską Izbę Lekarsko-Weterynaryjną oraz Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. –  głównego sponsora Regat.

Każdego wieczoru uczestnicy spędzali czas na integracji, m.in. słuchając opowieści kapitana Tomasza Cichockiego, który udał się w samotny rejs dookoła świata, czy bawiąc się podczas koncertu szantowego zespołu The Nierobbers. Nie zabrakło również wieczornych spotkań przy ognisku.

Wszystkim biorącym udział w zawodach Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska w Olsztynie serdecznie dziękuje i już teraz zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się w przyszłym roku.

Poniżej mała galeria zdjęć, obrazująca klimat Regat. Znajdziecie również tabele z wynikami, zawierające podział na załogi.