Informujemy, że Naczelna Izba Lekarska, we współpracy ze specjalistami w zakresie szkoleń bezpieczeństwa osobistego, opracowała videoprzewodnik oraz instrukcję – dotyczące przygotowania jednostki medycznej i działania lekarza oraz personelu medycznego w wypadku napaści agresywnego pacjenta.
Praktyczny poradnik „Bezpieczny Lekarz” został dołączony do marcowego wydania Gazety Lekarskiej (strona 40), dostępnej pod linkiem: https://gazetalekarska.pl/wydanie/3-2026/
Filmy video przedstawiające możliwe warianty zachowań dostępne na stronie: https://nil.org.pl/dla-lekarzy/bezpieczny-lekarz/9176-bezpieczny-lekarz-wideoprzewodnik-i-instrukcja-bezpieczenstwa

Przeczytaj również
12 czerwca br. odbyło się pierwsze posiedzenie Naczelnej Rady Lekarskiej nowej kadencji, podczas którego dokonano wyboru składu Prezydium NRL. W gronie tym zasiadać będzie przedstawicielka Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie - Kol. Anna Lella 👏
Podczas Wydarzenia Warmińsko-Mazurską Izbę Lekarską w Olsztynie reprezentowali: Prezes ORL - Kol. Piotr Kocbach oraz Wiceprezes ORL - Kol. Jadwiga Snarska.
Prezydium ORL WMIL jednogłośnie wyraziło pełne poparcie dla dalszej rozbudowy i rozwoju Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie poprzez konsolidację podmiotów leczniczych na terenie Olsztyna jako strategicznej inwestycji dla systemu ochrony zdrowia na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.