Za nami wspaniałe spotkanie w Starych Sadach!

Konferencja „Współczesna medycyna Warmii i Mazur – WARSZTATY INTERDYSCYPLINARNE”, organizowana rok rocznie przez Warmińsko-Mazurską Izbę Lekarską w Olsztynie odbyła się w miniony weekend. 

W tym roku, w dniach 9-11 lutego wydarzenie odbyło się w Hotelu Robert’s Port w Starych Sadach k. Mikołajek. Warsztaty interdyscyplinarne organizowane przez naszą Izbę od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i uznaniem uczestników. Stanowią okazję do poszerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń pomiędzy koleżankami i kolegami różnych specjalności, a także do integracji i relaksu.

Część naukowa szkolenia została przygotowana wspólnie z prof. Sergiuszem Nawrockim – Prorektorem ds. Collegium Medicum UWM w Olsztynie. Podczas dwóch dni obrad mogliśmy zapoznać się z najnowszymi doniesieniami w dziedzinach tj. m.in chirurgii szczękowo-twarzowej, dermatologii, chirurgii bariatrycznej, urologii, pediatrii, radiochirurgii, kardiologii. Nie zabrakło tematów związanych z genetyką oraz części związanej z zagadnieniami prawnymi – niezwykle istotnymi w pracy lekarzy i lekarzy dentystów. Wyzwania przed którymi stawiany jest samorząd lekarski przedstawił uczestnikom Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej lek. Łukasz Jankowski. 

Coroczne spotkanie to również okazja do integracji, rozmów w kuluarach, relaksu i przyjemności. Pierwszego dnia szkolenia wieczór umilił nam niezwykły koncert Kwartetu Obsession, a przy sobotniej uroczystej kolacji mogliśmy wysłuchać wspaniałego duetu DJ Bangs Adama Zacharskiego i  Tomasza Mieczykowskiego – dogrywającego aranżacje saksofonu do miksowanej muzyki.

Wszystkim Uczestnikom naszej Konferencji pragniemy serdecznie podziękować za tak liczny udział w tym wydarzeniu oraz niezwykłą atmosferę.

Jest to dla nas zaszczyt i motywacja do dalszych działań na rzecz samorządu lekarskiego. Mamy nadzieję, że konferencja była dla Państwa okazją do inspirującej wymiany myśli, informacji i doświadczeń związanych z  pracą w systemie ochrony zdrowia i wyrażamy nadzieję gościć Państwa podczas kolejnej edycji naszej konferencji za rok! 

Przeczytaj również

18 czerwca 2024
Izba dopłaca do pakietów Medicover Sport!

Kontynuując inicjatywę aktywności sportowej lekarzy i lekarzy dentystów, z przyjemnością informujemy, iż wszyscy członkowie WMIL mogą skorzystać z propozycji zakupu pakietów sportowych Medicover Sport w niezwykle atrakcyjnych cenach - z naszym dofinansowaniem w wysokości 50%!

12 czerwca 2024
30-lecie istnienia zespołu THE DOCTORS!!

Czy wiecie, że nasz lekarski zespół THE DOCTORS w tym roku obchodzi 30-lecie swojego istnienia? Z tej okazji Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska w Olsztynie zaprasza do Browaru Warmia na wyjątkowy koncert, który odbędzie się już 22 czerwca o godz. 20:00....

11 czerwca 2024
Ministerstwo Sprawiedliwości ogłasza nabór kandydatów do Europejskiego Komitetu ds. Zapobiegania Torturom oraz Nieludzkiemu lub Poniżającemu Traktowaniu albo Karaniu

Nabór jest prowadzony zgodnie z art. 4 ust. 2 Europejskiej Konwencji o zapobieganiu torturom oraz nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu albo karaniu z 26 listopada 1987 roku (dalej: „Konwencja”, Dz.U. z 1995, nr 46, poz. 238, ze zm.). Więcej szczegółów.....