Za nami wspaniałe spotkanie w Starych Sadach!

Konferencja „Współczesna medycyna Warmii i Mazur – WARSZTATY INTERDYSCYPLINARNE”, organizowana rok rocznie przez Warmińsko-Mazurską Izbę Lekarską w Olsztynie odbyła się w miniony weekend. 

W tym roku, w dniach 9-11 lutego wydarzenie odbyło się w Hotelu Robert’s Port w Starych Sadach k. Mikołajek. Warsztaty interdyscyplinarne organizowane przez naszą Izbę od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i uznaniem uczestników. Stanowią okazję do poszerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń pomiędzy koleżankami i kolegami różnych specjalności, a także do integracji i relaksu.

Część naukowa szkolenia została przygotowana wspólnie z prof. Sergiuszem Nawrockim – Prorektorem ds. Collegium Medicum UWM w Olsztynie. Podczas dwóch dni obrad mogliśmy zapoznać się z najnowszymi doniesieniami w dziedzinach tj. m.in chirurgii szczękowo-twarzowej, dermatologii, chirurgii bariatrycznej, urologii, pediatrii, radiochirurgii, kardiologii. Nie zabrakło tematów związanych z genetyką oraz części związanej z zagadnieniami prawnymi – niezwykle istotnymi w pracy lekarzy i lekarzy dentystów. Wyzwania przed którymi stawiany jest samorząd lekarski przedstawił uczestnikom Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej lek. Łukasz Jankowski. 

Coroczne spotkanie to również okazja do integracji, rozmów w kuluarach, relaksu i przyjemności. Pierwszego dnia szkolenia wieczór umilił nam niezwykły koncert Kwartetu Obsession, a przy sobotniej uroczystej kolacji mogliśmy wysłuchać wspaniałego duetu DJ Bangs Adama Zacharskiego i  Tomasza Mieczykowskiego – dogrywającego aranżacje saksofonu do miksowanej muzyki.

Wszystkim Uczestnikom naszej Konferencji pragniemy serdecznie podziękować za tak liczny udział w tym wydarzeniu oraz niezwykłą atmosferę.

Jest to dla nas zaszczyt i motywacja do dalszych działań na rzecz samorządu lekarskiego. Mamy nadzieję, że konferencja była dla Państwa okazją do inspirującej wymiany myśli, informacji i doświadczeń związanych z  pracą w systemie ochrony zdrowia i wyrażamy nadzieję gościć Państwa podczas kolejnej edycji naszej konferencji za rok! 

Przeczytaj również

11 stycznia 2024
Zasłużony Lekarz Warmii i Mazur

Zbliża się rozstrzygnięcie XXI edycji przyznania Odznaczeń „Zasłużony Lekarz Warmii i Mazur”, które zostaną wręczone podczas Okręgowego Zjazdu Lekarzy, w dniu 9 marca 2024 roku...