XVIII Ogólnopolska Wystawa Malarstwa Lekarzy

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVIII Ogólnopolskiej i Międzynarodowej Wystawie Malarstwa Lekarzy, która odbędzie się w dniach 30 maja – 5 czerwca 2021 roku w Klubie Lekarza w Łodzi.

Na coroczną, Ogólnopolską, tym razem też Międzynarodową Wystawę Malarstwa Lekarzy Komisja Kultury Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi zaprasza już po raz osiemnasty, także w maju – kontynuując tym samym tradycję wiosennych wernisaży.

Koleżanki i Kolegów lekarzy zainteresowanych udziałem w Wystawie prosimy o dostarczenie/przesłanie swych prac do Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi do 14 maja br. (ul. Czerwona 3, 93-005 Łódź).

Obrazy i/lub grafiki mogą być wykonane w dowolnych technikach i formatach. Wraz z tytułami prac i nazwami technik, w jakich są wykonane, prosimy o przesłanie następujących danych:

  • tytuł,
  • imię i nazwisko autora,
  • rodzaj jego specjalizacji,
  • adres zamieszkania.

Przyjmujemy maksymalnie 2 prace od jednego autora ze względu na ograniczenia powierzchni wystawienniczej. Kontynuując tradycję zapoczątkowaną podczas wcześniejszych edycji Wystawy, planujemy przeprowadzenie konkursu, w którym prace oceni jury złożone z trójki profesjonalistów.

Wernisaż Wystawy odbędzie się 30 maja 2021 roku (niedziela) o godzinie 17.00 w Klubie Lekarza w Łodzi przy ul. Czerwonej 3, a Wystawa potrwa do 5 czerwca br.
Wernisaż z udziałem publiczności może zostać odwołany z przyczyn niezależnych od organizatorów (sytuacja epidemiczna). W takiej sytuacji materiał filmowy z przebiegu otwarcia Wystawy, ogłoszenia wyników Konkursu i wręczenia nagród będzie wyemitowany na platformie YouTube. Planujemy też wydanie Katalogu.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt: Kierownik Sekretariatu Iwona Szelewa, tel. 42/683 17 01, fax. 42/683 13 78, adres internetowy: biuro@oil.lodz.pl