Szczepionki przeciw grypie dla służby zdrowia

Ministerstwo Zdrowia zamieściło na swojej stronie informację, dotyczącą możliwości zamówienia bezpłatnych szczepionek przeciw grypie dla personelu medycznego. 

Powyższe dotyczy wyłącznie podmiotów, udzielających opieki zdrowotnej na podstawie kontraktu z NFZ. Mogą one zgłaszać zapotrzebowanie na bezpłatne dawki za pośrednictwem strony https://szczepionkanagrype.mz.gov.pl/ (formularz zamówienia aktywny do 8 października do godz. 15:00). Wszelkie informacje w tym temacie dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/zdrowie/szczepionki-przeciw-grypie-dla-personelu-medycznego

Niestety, w tym przypadku pominięci są lekarze i lekarze stomatolodzy, którzy nie mają kontraktu z NFZ (nie zawsze z własnej woli, ale też z powodu limitu środków na kontrakty). W tej sprawie zarówno Naczelna,  jak i Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska, wystąpiły do Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego. Wszystkich Państwa, którzy zaliczają się do powyższej grupy (bez kontraktu z NFZ, pracujący tylko prywatnie lub gdy pracodawca tego nie zapewnił), a chcieliby otrzymać bezpłatne szczepionki przeciw grypie, prosimy o zgłoszenie się w formie mailowej (olsztyn@hipokrates.org) do dnia 6 października 2020r. (do godziny 24:00).

Za pośrednictwem Naczelnej Izby Lekarskiej mamy szansę pozyskać z Ministerstwa Zdrowia pewną pulę szczepionek. Nie jesteśmy więc w stanie zapewnić, że zapotrzebowanie zostanie zaspokojone w 100%, ale dołożymy wszelkich starań, aby to zrealizować.