sdzju Obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamu Ustnej

20 MARCA Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
"POWIEDZ Aaa. Pomyśl jama ustna, pomyśl zdrowie"

Koleżanki Koledzy,

Przypominam koleżankom i kolegom iż w 20 marca kolejny raz będziemy obchodzić Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (World Oral Health Day, WOHD) ustanowiony przez Światową Federację Dentystyczną FDI .

FDI zachęca wszystkich członków by wykorzystali okazję, którą daje to święto w celu zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat zdrowia jamy ustnej oraz wpływu chorób jamy ustnej na zdrowie ogólne i jakość życia.

Użytecznym narzędziem pomocnym w zrozumieniu zagrożeń wynikających z zaniedbań zdrowotnych jest wydana specjalnie przez FDI na okazję ŚDZJU broszura dla pacjentów i przewodnik. Materiały w polskiej edycji dostępne na stronie do pobrania i wykorzystania.

Tego DNIA są organizowane liczne wydarzenia, jak spotkania prasowe, konferencje (m.in. w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej), przeglądy stomatologiczne, akcje studentów w centach handlowych i wiele innych. Każdy może oczywiście wykazać się własną inwencją.

Mam nadzieję, że ustanowiony przez FDI ŚDZJU będzie nam i naszym podopiecznym pomocny. Liczę na Waszą aktywność i pojęcie starań zmierzających do poprawy edukacji prozdrowotnej, podniesienia świadomości przeciętnego Polaka.

Łączę pozdrowienia
Przewodnicząca Komisji Stomatologicznej WMIL
lek. stom. Katarzyna Żółkiewicz-Kabać

Więcej informacji znajdziecie na stronie:

https://www.nil.org.pl/aktualnosci/swiatowy-dzien-zdrowia-jamy-ustnej-w-nil-zaproszenie-na-konferencje-prasowa

http://gazetalekarska.pl/?p=39385

http://polskamowiaaa.pl

http://youtube.com