protest mAkcja zbierania podpisów

 

Koleżanki i Koledzy!

Jak zapewne Państwo wiecie, protest głodowy medyków został zakończony. Udało nam się wywołać dyskusję na temat pilnej potrzeby zmian w konstrukcji i finansowaniu opieki zdrowotnej. Zyskaliśmy znaczące poparcie społeczeństwa, pomimo pejoratywnej narracji ze strony Rządu. Zjednoczyliśmy nie tylko środowisko lekarskie ale i inne zawody medyczne.
Nie składamy broni! Koniec głodówki to nie koniec naszego protestu! Walczymy dalej o naszych pacjentów!
Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o pilne poparcie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, autorstwa Porozumienia Zawodów Medycznych.
Zakłada ono m.in. rozłożone na trzy kolejne lata (począwszy od stycznia 2018r.) dochodzenie do finansowania na poziomie 6,8% PKB przy założeniu, że składka na ubezpieczenie zdrowotne pozostanie na tym samym poziomie.
Gorąco zachęcamy Państwa do drukowania załączonych materiałów, składania i zbierania podpisów wśród rodziny, znajomych, współpracowników a także pacjentów. Wypełnione tabelki należy złożyć w sekretariacie Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie (pierwsza wysyłka pakietu podpisów: 9 listopada b.r.) lub wysłać samodzielnie na adres:


Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Roentgena 5, 02-781  Warszawa
Zakład Radioterapii I
Regionalno-Ośrodkowe Koło OZZTMR
Monika Mazur


Więcej informacji dostępnych w sekretariacie Izby pod nr tel.89 539 19 29 adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz na stronie www.rezydenci.org.pl


Z wyrazami szacunku
Marta Szadurska-Noga
Przewodnicząca Komisji Młodych Lekarzy


Pliki do pobrania:

Obywatelski projekt ustawy (pdf)

Jak wypełnić tabelę - instrukacja (pdf)

Tabela - Komitet Inicjatywy Ustawodawczej (pdf)

Apel Prezydium NRL do lekarzy i lekarzy dentystów w sprawie "Dnia Solidarności z Protestującymi Lekarzami" 

Stanowisko Prezydium Okęgowej Rady Lekarskiej

popieram protest lekarzy #protestmedyków