9.Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce

Zawody rozegrane zostaną w dniach 22-23.08.2020 r. na Stadionie MOSiR ul. Józefa Piłsudskiego 22 w Lublinie. Mistrzostwa znajdowały się w kalendarzu NIL i Gazety Lekarskiej, lecz ze względu na pandemię termin rozegrania uległ przesunięciu. Organizowane będą równolegle z 30. Mistrzostwami Polski w Lekkiej Atletyce Masters.
Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie (kobieta, która ukończyła 30, a mężczyzna 35 rok życia) zarówno w mistrzostwach weteranów jak i lekarzy. Klasyfikacja lekarzy odbywać się będzie w kategorii "open". Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów. Rywalizacja w MPL odbywać się będzie we wszystkich konkurencjach zgodnie z programem mistrzostw. Rejestracja możliwa on-line na stronie http://zawodypzwla.atp-web.eu/. Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są dodatkowo o wcześniejszy kontakt ze mną, organizatorem mistrzostw: telefoniczny 504101375 lub e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. W poprzednich latach zdarzały się przypadki udziału w mistrzostwach lekarzy, o czym jako główny organizator, nie wiedziałem. Uwaga I W karcie zgłoszenia do mistrzostw należy zaznaczyć klasyfikację dodatkową. Wszelkie informacje o zawodach w tym również program zawodów, komunikat organizacyjny i karta zgłoszenia dostępne na stronie https://www.pzlam.pl/

Przewodniczący
Komitetu Organizacyjnego 9. MPL
Lek. med. Julian Pełka K-P OIL Toruń


Międzynarodowa Wystawa Fotograficzna Lekarzy pod hasłem

"Mój świat.."

W Klubie Lekarza w Łodzi przy ul. Czerwonej 3 odbędzie się w październiku, tradycyjnie jak co roku, jednak tym razem o zasięgu międzynarodowym, powakacyjna Wystawa Fotograficzna Lekarzy pod hasłem - "Mój świat" - realizację tego tematu pozostawiamy inwencji oraz wyobraźni lekarzy i lekarzy dentystów, chcących wziąć udział w Wystawie.

Tegorocznej edycji Wystawy, podobnie jak poprzednim, towarzyszył będzie konkurs, w którym prace oceni Jury złożone z profesjonalistów. Do udziału w Wystawie i Konkursie Fotograficznym zapraszamy Koleżanki i Kolegów nie tylko z okręgowych izb lekarskich w Polsce, a także z zagranicy.

Zapraszamy do przesyłania fotografii drogą elektroniczną, lub na nośnikach danych. Pozostawiamy też możliwość dostarczania zdjęć w wersji papierowej.

Termin dostarczania fotografii upływa 9 października br.

Wernisaż Wystawy, podczas którego zostaną ogłoszone wyniki Konkursu Fotograficznego odbędzie się 25 października 2020 roku (niedziela) o godz. 17. Wystawa potrwa do 30 października br.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który określa warunki przystąpienia do Konkursu Fotograficznego.

Kontakt:
Iwona Szelewa
Sekretariat Okręgowej Izby Lekarskiej,
tel. (0 42) 683 17 01 

Regulamin Konkursu 

1. Organizatorem imprezy jest Komisja Kultury Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi przy współpracy z Naczelną Izbą Lekarską. 

2. Impreza ma charakter międzynarodowy. 

3. W konkursie mogą wziąć udział lekarze i lekarze dentyści z Polski i z zagranicy. 

4. Udział w konkursie jest bezpłatny. 

5. Przyjmujemy zdjęcia przesłane:
- drogą elektroniczną na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem w temacie wiadomości "konkurs fotograficzny"
- na nośnikach danych oraz w wersji papierowej na adres: Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, ul. Czerwona 3, 93-005 Łódź, z dopiskiem "Konkurs Fotograficzny"
- dostarczone osobiście do Biura OIL w Łodzi. 

6. Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć maksymalnie 6 zdjęć. 

7. Fotografie mogą być wykonane w dowolnej technice. 

8. Przyjmujemy zdjęcia w formacie JPG. Maksymalny wymiar fotografii to 7087 pikseli dłuższego boku. Minimalna wielkość zdjęć w wersji papierowej to 20 cm x 30 cm, a wielkość maksymalna - 30 cm x 45 cm. 

9. Organizator zapewnia sobie możliwość wyłączenia z konkursu zdjęć o niskiej jakości. 

10. Do zgłoszonych fotografii prosimy dołączyć następujące informacje: imię i nazwisko, specjalizację i miejscowość zamieszkania Autora, a także ewentualnie tytuły cyklów lub poszczególnych fotografii. 

11. Przystąpienie do konkursu jest ze strony autorów jednoznaczne z oświadczeniem, iż fotografie zostały wykonane osobiście i są jedynymi właścicielami praw autorskich do zgłoszonych prac. 

12. Fotografie oceni profesjonalne Jury, a werdykt zostanie ogłoszony na wernisażu Międzynarodowej Wystawy Fotograficzne Lekarzy w dniu 25 października 2020 roku. 

13. Zwycięzca Konkursu otrzyma medal "Złoty Obiektyw" oraz nagrodę pieniężną. Drugie i trzecie miejsce uhonorowane zostanie medalami Srebrnym i Brązowym Obiektywem, a wyróżnieni otrzymają dyplomy. 

14. Organizator zapewnia sobie możliwość nieodpłatnego wykorzystania zdjęć w materiałach promujących Międzynarodową Wystawę Fotograficzną Lekarzy w biuletynie OIL "Panaceum" oraz na stronie internetowej. 

15. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją przez autorów zdjęć powyższego regulaminu.


 

Lubelska Izba Lekarska i Uniwersytet Medyczny w Lublinie we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Fotograficznym i Związkiem Polskich Artystów Fotografików Okręg Lubelski ogłaszają

X Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Lekarzy i Studentów Medycyny.

Honorowy patronat nad konkursem objęli Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Pan prof. dr hab. med. Andrzej Matyja, Prezes Lubelskiej Izby Lekarskiej Pan dr Leszek Buk i JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Pan prof. dr hab. Andrzej Drop.
Nadsyłanie prac do 31 października 2020 r.
Rozstrzygnięcie konkursu do 22 listopada 2020 r.
Wernisaż z wręczeniem nagród 12 grudnia 2020 r.
Regulamin konkursu: http://kultura.oil.lublin.pl/konkurs-2020/
i dodatkowe informacje na stronie: http://kultura.oil.lublin.pl/category/konkurs-fotograficzny/konkurs-2020/


Komisja Kultury Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie zaprasza Koleżanki i Kolegów pasjonatów fotografii do udziału w
VIII Ogólnopolskim Plenerze Fotograficznym Lekarzy
w dniach 15-20 września 2020 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, organizowanym przy współudziale Naczelnej Rady Lekarskiej.

Zakwaterowanie: Dom Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, ul. Małachowskiego 17 (pokoje 2 osobowe z łazienką)

Wyżywienie: śniadania, obiady oraz kolacje.

Wpisowe: 500 PLN od osoby
Liczba miejsc 20. UWAGA: Liczy się kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia na plener (wraz z potwierdzeniem wpłaty - pdf, xero, skan) prosimy przesyłać drogą mailową lub faxem na adres: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do Pani Kamili Chudaszek tel: 81 536 04 51 fax: 81 536 04 70

Wycofanie opłaty za plener związane z rezygnacją z imprezy, możliwe do dnia 31 sierpnia 2020 (włącznie). W związku z pandemią Covid-19 możliwe jest również odwołanie Pleneru na miesiąc przed planowanym terminem tj do 15 sierpnia 2020 r. o czym poinformujemy mailowo. Pieniądze zostaną wtedy zwrócone uczestnikom.

Wpłaty na konto:
Lubelska Izba Lekarska 10 1020 3150 0000 3802 0003 2979 z dopiskiem "PLENER". Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: http://kultura.oil.lublin.pl/plener2020.


Komisja Kultury Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie ogłasza

V Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Literacki "Lekarze dzieciom".

Patronat honorowy nad konkursem objęli Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja oraz Prezes Lubelskiej Izby Lekarskiej Pan dr Leszek Buk.
Patronat medialny - "Gazeta Lekarska", "Polskie Radio Lublin", "Lubelski Lekarski Klub Literacki" oraz miesięcznik Lubelskiej Izby Lekarskiej "Medicus".

Nadsyłanie prac do 10.10.2020 r.
Rozstrzygnięcie konkursu - 25.11.2020 r.
Wręczenie nagród laureatom - "Złote pióro"- 12.12.2020 r.

Regulamin konkursu na stronie www.kultura.oil.lublin.pl 


W imieniu Beskidzkiej Izby Lekarskiej oraz Ogólnopolskiego Klubu Wędkujących Lekarzy FISH-MED zapraszam wszystkich, których pasją jest wędkarstwo, na cykl zawodów wędkarskich w kategorii spławikowej Grand Prix Polski Lekarzy Fish-Med obejmujących w roku 2020 trzy imprezy (poniżej terminy i miejsce rozgrywania zawodów):


- VIII Puchar Polski Lekarzy - 29-30 sierpnia 2020 roku
--> zbiornik Kamieniec k. Tarnowskich Gór
- Zakończenie cyklu GPX 2020 - 03-04 października 2020 roku
--> staw w Rudzińcu k. Gliwic

Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail-owy.
Grzegorz Kołodziej
tel.kom.: +48 501 503 435
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.